hír
Június 23-án a Hagyomány és haladás – Beszélgetések a magyar filmszakma kiemelkedő szereplőivel előadássorozat záródarabjának témája A magyar…
továbbhír
Az MMA Kiadó most megjelent Magyar filmek 1896–2021 című filmlexikonjában 314 egész estés-, 75 dokumentum-, 28 rövid-, 25 kísérleti, 10…
továbbhír
A Magyar Művészeti Akadémia magyar filmkultúra 125 évének legfontosabb produkcióit ismertető weboldala után október 21-re elkészül annak…
továbbmagazin
Ha már eleget tudunk a rendezők és operatőrök munkájáról, jöjjenek a producerek, akik a filmkészítés bürokratikus útját járják végig és közvetítenek…
továbbhír
Megjelent a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének Documenta Artis sorozatának újabb kötete, a Magyar…
továbbhír
Kihirdették a Magyar Művészeti Akadémia művészeti ösztöndíj pályázatának száz új nyertesét. Idén tizenötszörös túljelentkezés mellett rekordszámú,…
továbbhír
Lezárult a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) szakmai kollégiumainak tisztújítása, az újonnan delegált és kinevezett kuratóriumi tagok csütörtökön vették…
továbbhír
100 magyar dokumentumfilm címmel vetítéssorozat indul a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) film- és fotóművészeti tagozatának válogatásában, Sára…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié